Pagina 1 van 1
Castricum en Bakkum tijdens de tweede wereldoorlog
Geplaatst: 08 dec 2011, 18:33
door jantje beton
Zojuist verschenen .
Re: Castricum en Bakkum tijdens de tweede wereldoorlog
Geplaatst: 08 dec 2011, 22:12
door jantje beton
In november 2011 verschijnt het boek Castricum en Bakkum tijdens de Tweede Wereldoorlog deel 1. Dit boek beschrijft de periode van 1939 tot 1942. Na dit boek zal een tweede deel verschijnen welke de tweede helft van de Tweede wereldoorlog beschrijft.
In dit eerste deel komen onder andere onderwerpen aan bod als: De capitulatie, de eerste jaren van de bezetting, de kunstkelder in de duinen van Castricum, de woningsloop, evacuaties en het gebruik van belangrijke gebouwen rondom Castricum (zoals het terrein van Duin en Bosch) tijdens de oorlog.
In zijn boek beschrijft John de onderwerpen aan de hand van geschreven bronnen en persoonlijke verhalen van (oud-) Castricummers en Bakkumers. Het boek bevat veel foto's waaronder vergelijkingsfoto's van Castricumse en Bakkumse locaties van toen en nu. Aan de hand van verhalen, documenten en foto's geeft het boek een uitgebreid en heel begrijpelijk beeld van de oorlogstijd.
Re: Castricum en Bakkum tijdens de tweede wereldoorlog
Geplaatst: 09 dec 2011, 21:15
door KWD
Hallo Jantje Beton
kan je mij en andere geïnteresseerden vertellen door wie het word uitgegeven
ISBN nr. of is het weer iets in eigen beheer?
Gr Klaas
Re: Castricum en Bakkum tijdens de tweede wereldoorlog
Geplaatst: 11 dec 2011, 17:49
door arwanda1465
Re: Castricum en Bakkum tijdens de tweede wereldoorlog
Geplaatst: 23 mar 2012, 08:39
door Rob Mans
Heb dit boek ook, weinig over bunkers en vind het verder een beetje tegenvallen. Misschien dat deel 2 wat interessanter is ivm meer aandacht over de bunkerbouw in die omgeving